Proč nezůstat s tím kdo vás miluje, když ten koho milujete vy je pryč...

Šťastně i po smrti - Kapitola 8. Zasloužil si to...

6. října 2009 v 23:37 | Ivetk@ |  MF Šťastně i po smrti
Ahojda já vím moc mi to trvalo ale můžu vám říct že jsem se strašně dlouho tozmějšlela jestli to napíšu... a hlevně jsem nevěděla jak to vůbec dopadne... všechny tyhle povídky se tak nějak odvéjejíjí od mé nálady a ta je teď na bodě mrazu takže snad se vám to bude líbit...

Tahle kapitola je z pohledu Jaspera připadá mi jako jediný který může Edwardovi opravdu vyčinit...

Už toho bylo moc Edward si strašně zahrával chvíli jí tvrdil jak jí strašně miluje a pak jí opustil copak si snad vůbec neuvědomoval jak jí tím ubližuje. Neuvědomoval si kolik bolesti jí působí, to jeho rozhodování ve prospěch jejího blaha? Nemohl jsem už dál vydržet tu bolest, tu její strašli vou bolest a Edward si zaslouží aby poznal na vlastní kůži co prožívala ona a já s ní. Takhle trápit Bellu a celou naši rodinu prostě nemůže.

"Edwarde, já s tebou chci mluvit." pomyslel jsem si a bylo mi jasné, že to slyšel. Po ranním pozdvižení byl celý dům zase jako na trní a já jsem toho už měl opravdu dost. Nedokázal jsem udržet všechny emoce v klidu dost na to aby mi z toho skoro nepraskla hlava, a to mi připadalo jako skvělé alibi na můj a Edwardův rozhovor. Vyběhl jsem z domu a čekal na Edwarda dostatečně daleko od aby nás nikdo neslyšel. "Mám toho docela dost co bych s tebou chtěl probrat." Pronesl jsme když se přiblížil. "O čem chceš mluvit?" Ptal se jako by nic. "Ale no tak nebudeme chodit kolem horké kaše. Už mám dost toho jak se k ní chováš. Uvědom si, že je to tvoje žena." Křikl jsem na něj a on tam stál jako opařený. Cítil jsem jeho emoce byly tam výčitky ale to byl teprve začátek až s ní skončím bude vědět o každem jejím pláči a špatném snu který končil křikem a dalším pláčem. "Jaspere, já vím že jsem to zkazil ale to se změní." Říkal mi. "To už si říkal minule a říkaš to pořád. Jako politik by ses asi uživil ale uvědom si co vůbec děláš." Pokračoval jsem. Poslal jsem mu jednu z bolstných vzpomínek. Bella ležela v posteli schoulená do klubíčka a brečela přidal jsem k tomu i pár pocitů, její bolest ze ztráty, pocit nicotnosti a bezvýznamnosti. "Vidíš to? To jsi jí způsobil a to je teprve začátek. Každý tě pořád jenom brání ale já už toho mám dost, zasloužíš si pravdu a já ti jí ukážu." A pokračoval jsem dál s ukázkou nejhorších dní mojí drahé švagrové. Další probrečený den a to jen kvůli němu. Tentokrát leží v obětí mojí milované Alice která jí utěšuje ale není to nic platné. "Vidíš to." Křičel jsem na něj protože vidět to i teď s odstupem času pořád mi to působilo obtíže. Edwardův výraz představoval bolest, že by se konečně někomu podařilo Edwarda dostat až na úplné dno. Koneckonců zasloužil si to. Já vím, že mučit ho tím to způsobem bylo strašné ale někdo mu to ukázat musel. "Mohl bych ti ještě ukázat nějaké její pocity při pohledu na štěstí jiných." Pronesl jsem. Další vzpomínka tentokrát na Bellu v nákupním centru kde potkala šťastnou rodinku. Tatínek nesl malou dcerku v náručí a s láskou se na ní díval. "Jak si myslíš, že jí bylo asi tady?" Ptal jsem se jako bych snad nevěděl odpověď. "Už chápeš co tady zažívala? Už si to dovedeš představit?" Ptal jsem se dál ale on neodpovídal jen tam klečel ve vlhké trávě.

"Jaspere, já vím jak strašně moc jsem jí ublížil a jak moc to zasáhlo celou naši rodinu ale jinak to prostě nešlo." Snažil se bránit. "A proč si to udělal tentokrát? uznám že tehdy to byla moje vina ale teď se nic tak strašného nestalo. Nebo si snad opravdu takový zbabělec?" Ptal jsem se. "Jaspere..." Ozval se Alicin naštvaný hlas. "Jaspere to snad nemyslíš vážně? Řekla jsem ti aby si ho nechal napokoji." Zlobila se Alice. Byla roztomilá když se zlobila ale tentokrát jako by její roztomilost zmizela jenom byla pořádně naštvaná. Alici v pátách se držela Rose, která se netvářila moc nadšeně ale její emoce nebyli takové jaké jsem si představoval. Čekal jsem soucit s Edwardem ale ona cítila jen zadostiučinění, kdež to Alice ta by mě v tu chvíli nejradši přetrhla. Edward klečíc ve vlhké trávě svým výrazem dokazoval že se ztrácí ve vzpomínkách které jsem mu dostatečně barvitě ukázal. Alice se okamžitě rozběhla k němu. "Jsi v pořádku?" Ptala se. "Je to možná kruté ale zasloužil sis to bratříčku." Pronesla Rose když došla až k nám. "Kdyby si to neuděla ty Jaspere asi bych si ho vzala do parády já." Oznámila mi Rose. "Sakra chováte se jak malý. Belle je zle a vy se chcete prát nebo co?" Křikla na nás Alice. "Věděla si že to udělám a věděla jsi, že mě nic nezastaví." Pronesl jsem naštvaně. Alice se na mě jen podívala a zasyčela na mě. "Ty snad nemáš rozum myslíš, že on se snad netrápil?" Obhajovala ho Alice. "A můžeš mi říct čí to byla vina, že se trápil? Co já vím tak si za to může sám. A předem ti říkám já bych se nedivil kdyby tě Bella poslala do háje. Já bych to teda udělal bejt na jejím místě." Pronesl jsem.

Moje smysly zbytřili z naštvaného jsem přešel okamžitě do pohotovostního stavu, něco se blížilo a já nemohl hned rozpoznat kdo nebo co to je. Jak se zkracovala vzdálenost mezi námi a blížící se návštěvou začal jsem rozpoznávat známý pach Jacoba Blacka. Jacob už opět ve své lidské formě vyběhl ze stínu lesa a hned si to zamířil k nám. Jeho emoce ho okamžitě prozradili chtěl si konečně vyřídit účty s Edwardem. "Dneska má bratříček smůlu." Pomyslel jsem si. Viděl jsem jak Edward vzhlédl ke mě a potom se podíval na přibližujícího se Jacoba. "Ty jedna pijavice kde bereš tu odvahu nebo spíš drzost se sem vracet." Křikl na Edwarda Jacob. Ty emoce se nadali nijak odhodit stranou cítil jsem jeho vztek, který přecházel v zuřivost měl co dělat aby se zase nepřeměnil zpátky do vlčí podoby jeho tělo jako by se lehce chvělo a to nevěstilo nic dobrého a jak znám Alici určitě by se před Edwarda vrhla aby ho chránila a já bych pak musel zachraňovat situaci. "Jacobe prosím uklidni se, teď není pravý čas na vybuchy hněvu." Snažil jsem se ho uklidnit. Podíval se na mě a jeho pocity se opravdu začali zklidňovat. "Proč si tady? Chceš jí zase trápit? Tak na to zapomeň už ti nedovolím jí zase poslat až na úplné dno." Vyhrožoval Jacob. "Jacobe, nech toho on toho lituje a ví jak moc jí to ublížilo o to už se postral Jasper." Pronesla Alice. Jacob se na mě udiveně podíval. "A já myslel, že pijavice držej spolu." Pronesl podiveně. "Jak je na tom Bella?" mluvil dál na mě. "Malá jí zlomila žebra ale to bude v pořádku Carlisle jí to hned ošetřil." Odpověděl jsem. Bylo vidět jak se Jacobovi ulevilo. "To tady jsi tak den a vidíš co působíš." Znovu naštvaně křikl na Edwarda. "Hele myslím, že by jsme se měli uklidnit a naše spory vyřešit až potom co vyřešíme problém s Volturiovými." Pronesla smírně Alice. "Jo, počkej až odejdou Volturiovi potom mě můžeš třeba zabít." Řekl Edward.

"Tak bych řekla, že je čas se vrátit." Dodala Rose. Vydali jsme se na cestu zpět, Edward už teď věděl, že až se příště sejde s Jacobem nebude to asi přátelskej pokec ale tak zabít ho určitě nenechám ale lekci si zaslouží. Edward se svojí super depresivní náladou zmizel nahoře v jednom z pokojů, neodvažoval se jít za Bellou, cítil jsem stále jeho bolest a smutek které mu moje představení způsobilo. Alice se tvářila naštvaně a já věděl, že její vztek ještě není u konce, jenom co budeme sami tak se mám na co těšit. Rose vyběhla schody a jejé kroky okamžitě zamířili do Edwardova pokoje kde momentálně Bella spala. Určitě jí chtěla seznámit s posledními událostmi a také byl čas oběda a malá Renesme bude mít už určitě hlad. V hale na pohovce seděla Jane a Alec docela jsem se divil, že nejsou někde s Arem a ostatními ale vždyť je to jedno ta jejich schopnost nám mohla ublížit i kdybychom byli míly daleko. Nechtěl jsem tady jen tak stát takže jsem šel raději do našeho pokoje.

Netrvalo to dlouho jenom za mnou zaklaply dveře a Alice byla v pokoji také. "S chutí bych tě nakopala. Proč si to sakra udělal?" Ptala se naštvaně. "Myslím, že tohle není vhodná chvíle na řešení zrovna tohohle problému." Odpověděl jsem. "Tomuhle rozhovoru stejně neujdeš, to si pamatuj." Řekla naštvaně Alice. Strašně mě mrzelo, že se Alice zlobí ale věděl jsem, že někde v hlouby duše semnou souhlasí. Každý v domě viděl co se dělo takže se není čemu divit, že někdo zasáhnul jenom asi nečekala, že to budu zrovna já. Snažil jsem se aspoň v našem pokoji nastolit poklidnou náladu. "Já se nechci uklidnit tak to na mě nezkoušej." Pronesla Alice když kolem mě procházela do šatny. Stejně mi to nedalo a dál jsem se snažil o harmonii jejích emocí. Zachvíli byla zpět z šatny oblečená do krátké černočervené, kostkované sukýnky a černého tílka na špagetových ramníkách. "Někam se chystáš?" Ptal jsem se. "Ano jdu ven, nemám náladu tady být. Opravdu si mě hodně naštval." Dodala ještě a už se měla k odchodu z pokoje. Tohle jsme jí ale nemohl dovolit. Něž stihla otevřít dveře stál jsem před ní. "Alice, jak dlouho my chceš tvrdit, že on si to nezasloužil?" Ptal jsem se. Položil jsem jí ruku na tvář a ona se o ni opřela. "Takže to asi nebude tak strašný." Pomyslel jsem si. "Možná máš pravdu ale stejně si to nemusel dělat." Odpověděla teď už příjemnějším hlasem, její naštvanost vyprchávala. Cítil jsem to. Postoupil jsem k ní blíž a obejmul ji, ochotně se mi schoulila v náručí. "Zasloužil si to, ale měl si počkat až tady nebudou." Zašeptala. Sklonil jsem se a políbil ji na čelo. "Pořád se někam chystáš nebo zůstaneš tady semnou." Ptal jsem se. "Zůstanu tady ale ty mi slíbíš, že už nebudeš zlobit." Pronesla. "To ti slíbit nemůžu protože nevím co se zase semele jako to asi už víš ty." Škádlil jsem jí. Zvedla hlavu a měřila si mě pohledem. Sklonil jsem se k ní a políbil jí. Nejdřív pomalu a něžně ale věděl jsem, že to určitě skončí vášnivým líbáním jako vždycky. Ačkoliv byla Alice tak drobounká, dračice to byla pořádná. Musel jsem se v duchu pousmát mojí myšlence ale byla to pravda. Jak jsem předpokládal jen co se naše rty setkali byli jsme k nezastavení tolik jsem po ní toužil i po těch letech co jsme byli spolu jako na začátku našeho vztahu. Když se konečně naše rty oddělili Alice se usmívala a schovávala svoji tvář v mém náručí. Zase to byla moje rozjařená ženuška. "Tak co budeme dělat?" Ptal jsem se. "Nevím mohli by jsme se podívat na nějakej film, co ty na to?" Navrhla. "Tak jo něco vyber." Nechal jsem výběr na Alici a lehl si do postele. Začali úvodní titulky a já už věděl, že to bude jeden z těch novejch hororů o upírech co jsem nedávno přinesl z půjčovny. Bylo docela zábavné podívat se jak si nás lidé představují. Alice se uvelebila v mém náručí a film začal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 twilight.team- Kiki twilight.team- Kiki | Web | 7. října 2009 v 18:27 | Reagovat

Super, už jsem se lekla, že se pokračování snad nedočkám. Mám sice Edwarda ráda, ale uděla bych to samé co Jasper. Měl by vidět co způsobil  8-)

2 Sanasami Sanasami | 8. října 2009 v 16:14 | Reagovat

No to si Edward zaslúžil ...rýchlo prosím  prosím ďalšiu kapitolu prosím prosím prosím  :-)  :-)  :-)  :-)

3 TrevorBox TrevorBox | E-mail | Web | 15. března 2018 v 1:13 | Reagovat

I was able to find good information from your content.
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>buy sildenafil online</a>
viagra alternative
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">order viagra</a>

4 TrevorBox TrevorBox | E-mail | Web | 15. března 2018 v 22:06 | Reagovat

I enjoy what you guys are up too. This type of clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I've added you guys to my personal blogroll.
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>viagra on line</a>
what happens when girls take viagra
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">cheap viagra</a>

5 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 20:18 | Reagovat

us pharmacy no prior prescription
<a href=http://canadianpharmacyntx.com/>list of reputable canadian pharmacies</a>
pharmacies in canada
<a href="http://canadianpharmacyntx.com/">canadian viagra</a>

6 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 0:54 | Reagovat

canada online pharmacies
<a href=http://visitwaushara.com/>online canadian pharmacy</a>
online discount pharmacy
<a href="http://dunamisproductions.com/">canada pharmacies online prescriptions</a>

7 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 1:08 | Reagovat

walmart pharmacy price check
<a href=http://dunamisproductions.com/>safe canadian online pharmacies</a>
medication costs
<a href="http://waltcoexpress.com/">canadian pharmacies that ship to the us</a>

8 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 2:01 | Reagovat

canadapharmacyonline com
<a href=http://talahicc.com/>no 1 canadian pharcharmy online</a>
canadapharmacyonline com
<a href="http://interlandchemie.com/">best canadian pharmacies online</a>

9 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 3:24 | Reagovat

no prescription pharmacy
<a href=http://waltcoexpress.com/>list of reputable canadian pharmacies</a>
mexican online pharmacies
<a href="http://talahicc.com/">canada drug pharmacy</a>

10 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 12:35 | Reagovat

prescription price comparison
<a href=http://interlandchemie.com/>canadian discount pharmacies</a>
no prescription pharmacy
<a href="http://dunamisproductions.com/">canadadrugs</a>

11 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 16:18 | Reagovat

canadian drug stores online
<a href=http://dunamisproductions.com/>safe canadian online pharmacies</a>
canada drug
<a href="http://dunamisproductions.com/">canadian drugs</a>

12 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 17:39 | Reagovat

rx online
<a href=http://waltcoexpress.com/>best canadian pharmacies</a>
canada drugs online pharmacy
<a href="http://nicktambone.com/">canada pharmacies online</a>

13 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 20:42 | Reagovat

pharmacy canada
<a href=http://visitwaushara.com/>canada drugs online</a>
pharmacy online mexico
<a href="http://talahicc.com/">the canadian pharmacy</a>

14 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 21:26 | Reagovat

canada pharmacy online
<a href=http://nicktambone.com/>canada pharmacies</a>
buy drugs online
<a href="http://interlandchemie.com/">canada drugs online</a>

15 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 1:07 | Reagovat

canadian pharcharmy online
<a href=http://lunarciel.com/>northwestpharmacy</a>
international pharmacy
<a href="http://waltcoexpress.com/">canada pharmacies</a>

16 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 1:53 | Reagovat

canada pharmacy no prescription
<a href=http://talahicc.com/>canada drugs</a>
best online pharmacies no prescription
<a href="http://lunarciel.com/">northwest pharmacy</a>

17 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 3:09 | Reagovat

canada pharmacy no prescription
<a href=http://nicktambone.com/>safe canadian online pharmacies</a>
canadian viagra
<a href="http://lunarciel.com/">canadian pharmacy uk delivery</a>

18 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 14:23 | Reagovat

prescription drugs without doctor approval
<a href=http://dunamisproductions.com/>most reliable canadian pharmacies</a>
canadian pharmacy reviews
<a href="http://visitwaushara.com/">most reliable canadian pharmacies</a>

19 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 16:03 | Reagovat

pharmacy prices compare
<a href=http://nicktambone.com/>canada pharmacy online</a>
best canadian mail order pharmacies
<a href="http://talahicc.com/">canadian viagra</a>

20 Thomasbem Thomasbem | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 16:44 | Reagovat

trust pharmacy canada
<a href=http://talahicc.com/>canadian drug store</a>
canadianpharmacy
<a href="http://waltcoexpress.com/">list of reputable canadian pharmacies</a>

21 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 22:44 | Reagovat

vioxx viagra altace <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without prescription</a> viagra pills cod
viagra aust <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without prescription</a> male enhancment viagra

22 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 0:42 | Reagovat

does female viagra really work <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra no prescription</a> viagra im ausland kaufen
viagra natural alternatives <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without prescription</a> blueberry like viagra

23 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 3:20 | Reagovat

viagra in women <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without prescription</a> viagra andnot generic
viagra and no perscription and us <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription usa</a> meilleure viagra pour femme

24 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 15:47 | Reagovat

buy viagra in budapest <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription</a> walgreens viagra cost
does viagra work for taliban <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra no prescription</a> canadian prices for viagra

25 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 18:03 | Reagovat

buying viagra at tesco <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription</a> viagra onlinwe
viagra and children <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> viagra pharmacy sales londom

26 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 2:47 | Reagovat

dog on viagra <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription</a> viagra maxium dosage
warfarin viagra <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> cvs viagra

27 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 3:39 | Reagovat

viagra and nito glycerin <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without doctor prescription</a> natural replacement for viagra
up viagra teens <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctors approval</a> nude viagra video

28 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 4:30 | Reagovat

too young for viagra <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without doctor prescription</a> viagra free samples
differences between viagra and levitra <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without prescription</a> viagra and general motors

29 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 5:21 | Reagovat

prescription for the real authentic viagra <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription</a> viagra and relationships
will viagra make me feel different <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without prescription</a> viagra websites

30 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 13:30 | Reagovat

order viagra australia <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra no prescription</a> alternative medication to viagra
solubility of viagra <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> woodoo viagra

31 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 15:18 | Reagovat

how to get viagra canada <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without prescription</a> viagra or 100mg
buy viagra prescription online <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> compare viagra 26 levitra

32 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 16:43 | Reagovat

chimp viagra <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription usa</a> viagra and 2 girls
subaction showcomments viagra thanks posted <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without perscription</a> snow white and viagra

33 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 19:19 | Reagovat

hydrocodone taken with viagra <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra no prescription</a> viagra find sites free
buy viagra search find free <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> if viagra doesnt work

34 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 19:49 | Reagovat

viagra and painkillers <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra no prescription</a> viagra really works
viagra soft tab generic <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> take viagra soft tabs

35 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 20:05 | Reagovat

lawsuit viagra <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>ed meds online without doctor prescription</a> viva viagra music
buying viagra online safe <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription usa</a> half viagra

36 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 20:36 | Reagovat

viagra how works <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription</a> female natural viagra
viagra board <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra no prescription</a> viagra prolonged erection

37 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 22:28 | Reagovat

viagra rxs <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription not scam</a> viagra available in toronto
miss viagra <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor</a> viagra valium stacked

38 GordonTew GordonTew | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 22:37 | Reagovat

viagra and acetaminophen <a href=http://viagrawithoutadoctormsn.com/>viagra without a doctor prescription</a> kitchen viagra
watermelon is like viagra <a href="http://viagrawithoutadoctormsn.com/">viagra without a doctor prescription</a> viagra and headaches

39 ovadlyarrarie ovadlyarrarie | E-mail | Web | 4. května 2018 v 2:56 | Reagovat

If you are going for finest contents like I do, just visit this web site daily for the reason that it presents feature contents, thanks

40 HaroldJer HaroldJer | E-mail | Web | 10. května 2018 v 19:15 | Reagovat

Write My Essay For Me - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write Essay For Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an essay writing help.

<a href="https://essayerudite.com/write-essay-for-me/" />Write Essay For Me</a>

Write My Essay For Me - https://essayerudite.com/write-essay-for-me/

41 Robertmeese Robertmeese | E-mail | Web | 27. května 2018 v 10:31 | Reagovat

Ламинин и медикаменты, аптеки, поликлиники, Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. отзывы врачей, Ламинин инструкция по применению. Но Уже есть Альтернативный аналогичный продукт, дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/lpgn-2018.php  

The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! http://www.getyourboomback.com/#_l_2ps AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN

Заработок без ограничения на аналоге ламинина AminoPure ( aminoBoosters - дешевле ламинина в 4 раза)) от компании Get Your Boom. Объясню за 10 минут в скайпе evg7773 Сайт http://1541.ru без ежемесячных обязательных покупок, без вложений и можно, и даже удобно многим вообще без приглашений. Это и пассив, и работа в партнерской программе с высоколиквидным продуктом, это серьезно, надолго. Это не МЛМ.
Ламинин, это уже прошлое.  Отжившее и потерявшее эффективность. Ламинин - это Дорого. Это почти невозможная для большинства участников в МЛМ возможность зарабатывать хотя бы 200 - 300 usd в месяц. Это система обязательных и очень невыгодных ежемесячных покупок продукта. МЛМ это серьезные заработки для немногих. А пить ламинина при серьезных заболеваниях нужно много.

42 StephenMok StephenMok | E-mail | Web | 28. května 2018 v 1:11 | Reagovat

Обучаю бесплатно за 10 минут в скайп evg7773 Заработку без вложений, без приглашений. AminoBoosters ( aminopure) Уникальный продукт, Аналог Ламинина, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза и в 2 раза сильнее. Когда медицина помочь не Может априори. Заработок без обяз. покупок, на сайте http://1541.ru

The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! http://www.getyourboomback.com/#_l_2ps AminoBoosters are 4 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN

43 sandramo11 sandramo11 | E-mail | Web | 28. května 2018 v 1:38 | Reagovat

New project
http://softcore.porn.erotic.purplesphere.in/?entry.kiera
less known porn actors teen porn ideos riddick porn star free ebony porn tubes jameson porn videos

44 Robertmeese Robertmeese | E-mail | 12. června 2018 v 18:38 | Reagovat

Мужское и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ps>Kup Analog Lamininu AminoPure (AminoBoosters) w Polsce tansze 4 razy</a>

CrowdFunding International (eu) SKAM. Does not pay out money.(Краудфандинг)Мошенники. Не платят.

45 AlexisFlume AlexisFlume | E-mail | 14. června 2018 v 9:51 | Reagovat

So I had an impression for a thesis, that I'm sure multifarious people in the past be subjected to had as well. I partiality the look of steams interface, I'm convinced it could be improved, but I unequivocally enjoy it.

Anyway I made a analogue of what I think would be a really surprising text recompense RetroPie, if exclusively entire lot I wanted to allow for was possible.

As far as I differentiate, I in reality haven't looked into it, but <a href=http://www.gagner-argent.org/>comment gagner de l’argent vite</a> I'm nice-looking reliable there isn't a way to really curtail Retro Achievements into RetroPie. I would disposition popups like on Steam, which I'm reliable could be implemented, and I feel is being worked on. But actually what I would like it to have your meeting period show them.

Here is the example layout I made using my accepted set of systems based misled Steam's interface, in addition things I prerequisite to enlarge to fill in a insufficient spots, but this is the general overall advent:

46 StephenMok StephenMok | E-mail | 17. června 2018 v 17:43 | Reagovat

Замена ( Аналог) ламинину, это AminoBoosters ( AminoPure) 1 в 1, но дешевле в 4 раза и выпускается Только на знаменитом  Экстракте YТE.
В 1 капсуле 400 - 420 мг, а  в ламинине 200.  Мир узнал о Ламинине в 2011 году, когда его начали выпускать на норвежском экстракте YТЕ из инкубированного оплодотворенного куриного яйца,  который  создал д-р Эскеланд. Ламинин творил чудеса в восстановлении здоровья там, где медицина ничего не может сделать априори. Название продукта не важно. Главное, что Восстановление ( не лечение) дает именно Экстракт YТE, его количество в 1 капсуле. Это почти панацея, настолько хорош экстракт. Можно не верить, но факты есть факты. И отзывы в интернете говорят об этом. Главный минус Ламинина -  Дорого, так как для получения эффекта пить надо МНОГО. А заработать хотя бы $200 в МЛМ Laminine LPGN могут немногие.  Пришло время более дешевого и эффективного Aminoboosters ( AminoPure) на том же сырье, тоже д-р Эскеланд, та же технология. И заработок без обяз. ежемесячных покупок, без копейки затрат, без приглашений,  на пассиве с 1-го шага доступен любому. Это партнерка.
Консультации по скайпу evg7773
Подробно на сайте http://1541.ru

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

47 vincentzy2 vincentzy2 | E-mail | Web | 18. června 2018 v 4:12 | Reagovat

My novel number
http://photo.lube.sexblog.top/?post.deja
women over 50 free porn porn fere iphone full videos daisy mexican porn you porn shemales free porn previews moms duaghters

48 mariettarm1 mariettarm1 | E-mail | Web | 28. června 2018 v 14:25 | Reagovat

My redone gay porn site  
http://men.sexblog.pw/?pg_kaiden
  gay males gay 90s gay animation gay doctor gay jeans

49 Robertmeese Robertmeese | E-mail | 3. července 2018 v 6:03 | Reagovat

Энурез и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

http://1541.ru Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN.

http://1541.ru Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 3-7 раз. Продукт спасает, Когда медицина бессильна. Не лекарство. Не МЛМ

50 phyllisez60 phyllisez60 | E-mail | Web | 7. července 2018 v 13:12 | Reagovat

Ribald pictures blog    
http://dildo.net.erolove.in/?send-justine
  male gay cartoon comic sites india animal porn girls getting spanked dragon ball gt videos

51 rowenaqm3 rowenaqm3 | E-mail | Web | 12. července 2018 v 2:29 | Reagovat

Original project
http://arab.sex.photo.xblog.in/?entry.melinda
marketing tj drudge tim aliens

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama