Proč nezůstat s tím kdo vás miluje, když ten koho milujete vy je pryč...

Oheň a Led Kapitola 1. Nevydařená návštěva

14. září 2008 v 21:41 | Ivetk@ |  MF Oheň a Led

Kaoni smileysTak tohle je další část mojí povídky snad se vám bude líbit... Další část můžete pčekávat snad dostatečně brzo pokud teda vyšetřím nějaký čas...

S Edwardem jsme měli takovou dohodu, bude tolerovat moje návštěvy v La Push a já tam budu jezdit jen pokud bude mimo město. Nejhorší bylo že všechny moje návštěvy tam byli čím dál bolestivější ale nejen pro mě ale i pro Jacoba. Jacob nehodlal akceptovat moje rozhodnutí vzít si Edwarda, stát se upírem a vést s ním plnohodnotný vztah. Pro něj to bylo nemožné a odporné dokázala jsem ho pochopit byl vlkodlak pro něj byli upíři odporní ačkoliv Cullenovi byli jiní. Myslela jsem si že kvůli mně Jacob Edwardovi tak nějak odpustí a bude se k němu chovat snesitelněji. To byl ale omyl pokaždé když se ti dva potkali musel Edward zažívat opravdové peklo. Jacoba bavilo Edwarda mučit a tak si v paměti přehrával obrázky z oné noci kdy mě opustil. Pro Edwarda to muselo být nesnesitelné vidět pořád to co způsobil nedával na sobě nic znát ale Jacobův škodolibí úsměv mi vždy prozradil co se mu honí hlavou.
Moje poslední návštěva v La Push byla přímo katastrofální Edward chtěl Jacoba snad opravdu zabít jediné co mu bránilo bylo to že by musel opustit, když jsem ho potřebovala. Přijela jsem do La Push a šla přímo k Jacobovu domu už na mě čekal na verandě. Byla to moje první návštěva po jeho návratu. Edwardovi se nelíbilo, že tam jedu bál se Jacobovi reakce na pár posledních detailů týkajících se mojí přeměny. Usmíval se a já byla ráda, že ho zase vidím šťastného. "Ahoj Jacobe." "Ahoj Bello, konečně jsi tady už jsem myslel že ti to zakázal." Pronesl Jacob. Nasadila jsem kyselý výraz. "Moc dobře víš, že tohle už není pro Edwarda problém." Řekla jsem. Po našem přivítání jsme odešli na pláž. Všechno bylo jako předtím vším, v době kdy jsem za Jacobem jezdila, byli jsme zase ti přátelé jako dřív. Vzpomínali jsem na to co jsme zažili ani jeden z nás nechtěl mluvit o mojí nedaleké budoucnosti která měla co nevidět nastat a změnit tak naše životy a asi i zničit naše přátelství. Slunce začalo zapadat za obzor a já musela domů, pomalu jsme došli do vesnice a s mým odchodem se Jacob začal zajímat o moji budoucnost. "Jak to vůbec bude dál? Nesmí porušit smlouvu." Řekl Jacob. A tehdy jsem řekla ta slova která mě skoro stálo život. "Nakonec ani nebudeme muset porušit smlouvu, je to rozhodnutí z mojí vlastní vůle a rada moje rozhodnutí bude respektovat." Pronesla jsem klidně ale co se stalo potom se ke klidné reakci nedalo přirovnat. Netušila jsem, že Jacoba moje slova tak zasánou, věděl že se to stane, že mě Edward přemění, ale tohle jsem opravdu nečekala. Jacob ztuhl a jeho tělo se začalo třást a mě bylo jasné co bude následovat, odstoupila jsem od něj a uslyšela křik. Sethův křik. "Jacobe dost to nesmíš" křičel na něj. "Bello uteč." Ale na útěk už bylo moc pozdě. Jacob se přímo přede mnou přeměnil. Stála jsem před ohromným vlkem který nebyl zrovna v dobré náladě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kayla Kayla | 15. září 2008 v 14:37 | Reagovat

krasne opravdu povedene!!!

2 JaniCZka JaniCZka | Web | 15. září 2008 v 20:14 | Reagovat

Jo docela to jde, ale je to příšerně krátký Ivet!! xD ... A usekla jsi to v tom napínavým... Jsem zvědavá co se z toho vyklube ;-)

3 Ivetka Ivetka | 16. září 2008 v 13:47 | Reagovat

JaniCZka: to byl záměr Jani musí to bejt trochu napínavý ne? :-D Už mám další kapitolu dneska tady bude...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama