Proč nezůstat s tím kdo vás miluje, když ten koho milujete vy je pryč...

Září 2008

2. vydání New Moon

18. září 2008 v 22:33 | Ivetka |  Knihy
Nakladatelství Egmont vydalo 16.7. 2 vvydání Nového měsíce a kniha bude mít i nový obal. Sami řěkněte který je lepší. Mě se teda víc líbí tenhle ale je to věc názoru.


Hlášky z Breaking Dawn

18. září 2008 v 22:26 | Ivetka |  Extra
Alice: "Zahraju si s tebou. Kámen, nůžky, papír."
Edward: "Proč jen neřekneš, kdo vyhraje?"
Alice: "Já. Výborně."

Bella: "Jespere? Co dělají upíři na rozlučce se svododou? Neberete ho do striptérského baru, že ne?"

Edward: "Ty jsi strašně malá abys mohla jít tak obrovsky na nervy." (pro Alici)

Rosalie: "Jedině přes můj popel."

Rosalie: "Nejraději bych tě utloukla k smrti."

Jacob: Zabiju tě já sám! A udělám to hned!"

Alice: "Až s tebou skončím, nikdo se neodváží říct, že jsi obyčejná."
Bella: "To jen proto, že se budou bát, že jim vysaješ krev."Oficiální knižní průvodce

18. září 2008 v 22:03 | Ivetka |  Knihy
Takto bude vypadat oficiální knižní průvodce k filmu Twilight... Doufám že výjde i u nás moc bych si ho chtěla pořídit...


HP x Twilight

16. září 2008 v 21:27 | Ivetk@ |  Twilight New
Opravdu nedokážu pochopit jak někdo může tyto dvě knihy srovnávat. Každá je úplně jiná, jediné co mají asi společné je jak zapůsobili na lidi. Myslím tím, že obě knihy se staly knižním hitem ale to je asi tak všechno. No tak řekněte co vám příjde podobné na životě malého čaroděje a životě úpíří rodiny podle mě vůbec nic. Tohle se prostě nedá srvonávat. Nedá se objektivně říct která z těchto knih je lepší i když já nejsem zrovna milovník HP takže bych si asi vybrala Twilight. Někomu se líbí HP a někomu Twilight je to věc názoru.

Názory do komentářů ;-)Midnight Sun odloženo na neurčito

16. září 2008 v 21:16 | Ivetka |  Knihy
Jak už jste možná slyšeli našli se tací výtečníci kteří sehnali 12 kapitol této knihy a uveřejnili je na internetu. Stephanie se opravněně naštvala ale tuto hlopust odnesou nejvíce asi milovníci této upíří série protože ne Stmívání z Edwardova pohledu si budou muset ještě nějaký čas počkat ale nikdo neví jak dlouho to nakonec bude.
Zde je odkaz na stránku kde se Stephanie vyjádřila k uveřejnějí 12 kapitol.. zatím jen v angličtině...Trička nebo mikyny Twilight

16. září 2008 v 20:50 | Ivetka |  Extra
Pro opravdové fandy který knížka a film nestačí... Na internetu jsem našla anglickou stránku kde si můžete objednat mikiny, trička ale i plakáty k Twilight. Tady najdete odkaz kam zamířit když si budete chtít něco objednat...Twilight Dream HoodieTwilight Group T-Shirt

Oheň a Led Kapitola 2. Doktora ale rychle

16. září 2008 v 20:24 | Ivetk@ |  MF Oheň a Led

Kaoni smileysBylo pozdě Bella ležela na zemi, nebyl to zrovna příjemný pohled. Jacob se přeměnil a neovládl svůj vztek pak už se to všechno seběhlo moc rychle. Jacob zlostně zavrčel a švihl po utíkající Bella svojí velkou tlapou tím jí způsobil ošklivé rány na zádech které byli na šití. Doběhl jsem k Belle která byla v bezvědomí a hledal jsem její mobil. Potřebovala doktora a já přesně věděl který bude ten nejlepší jen najít ten mobil. Zbytek smečky mezitím odvedl Jacoba do dostatečné vzdálenosti kde se uklidnil a přeměnil zpátky. Když jsem pohlédl směrem k nim viděl jsem v jeho tváři bolestný výraz, uvědomoval si co udělal. Ublížil jí… skoro jí zabil.


Hledal jsem telefonní číslo na Carlisla ale jediné které jsem naše bylo na Edwarda, věděl jsem, že v okamžiku kdy ten telefon zvedne bude všechno vědět a nic ho nezastaví aby Jacoba zabil až se sem přiřítí. Musel jsem to ale udělat. Telefon zazvonil jen jednou okamžitě ho zvedl. "Bello" zeptal se. "To jsem já Seth je tam Carlisle?" chtěl jsem vědět. Chvíli bylo ticho určitě už si moje myšlenky dávno přečetl a věděl co se stalo. "Kašlu na nějakou smlouvu, já ho zabiju." Potom už byl telefon hluchý, musel ho vzteky rozmačkat. Otočil jsem se k ostatním "Myslím, že Jacob má problém."


Edward s Emmettem tu byli ani ne do pěti minut a Carlisle přijel v autě chvíli po nich. Edward hned zamířil k Belle, kleknul si vedle ní ale bál se jí i dotknout aby jí nezpůsobil ještě větší bolest než kterou určitě prožívala teď. "Proč jsem tě sem pustil?" ptal se Edward sám sebe smutně. Emmett k bratrovi přistoupil a položil mu ruku na rameno. "Neboj se o ní, ona to zvládne, uvidíš." V jeho hlase byla slyšet bolest. Carlisle Belle rozstříhal potrhané tričko a začal ošetřovat její rány. Když Carlisle ošetřoval Bellu začal se Edward shánět po Jacobovi. "Kde je?" pohledem přejížděl po každém z nás, hledal odpověď v našich myšlenkách a určitě jí našel protože se podíval na dveře domu Blacku kam Sam s Paulem a Jaredem odvedli Jacoba. Už chtěl vyrazit tím směrem. "Edwarde." Šeptala Bella. V tu ránu byl u ní a držel jí za ruku. "Je mi to tak líto, měla jsem tě poslechnout." Sýpala Bella, Edward jí pohladil po vlasech. "To je v pořádku ty za to nemůžeš." Dál jí hladil a Bella zase začala ztrácet vědomí. "Morfium už začíná působit, bude jí líp uvidíš." Uklidňoval Edwarda Carlisle. Emmett běžel domů napřed a Edward nasedl do auta ke Carlisleovi, Bellu položili na zadní sedadla a odjeli.


Potom co Cullenovi odjeli i se zraněnou Bellou k nim domů musela zasedat rada. Starší byli zděšeni tím co se stalo, už to jednou zažili, věděli co může způsobit rozzuřený vlkodlak, Emily má dodnes ošklivou jizvu na obličeji. Jacob nebyl schopný se při zasedání soustředit, věděl co udělal věděl, že jí mohl zabít. "Jak jsem to mohl udělat" to byla jediná myšlenka která mu běžela hlavou. Slova se ujal Sam. "Jacob za to nemůže, měli jsme mu to říct, takhle se to dozvědět neměl" pronesl Sam. Rada souhlasila se Samem ale co dál? Stalo se a Bella je zraněná a kdo ví jak to nakonec dopadne. Edward se asi jen tak nesmíří s tím co se stalo na to jsem nemusel umět číst myšlenky dalo se to vyčíst z jeho výrazu. "Měli bychom si promluvit s Cullenovými a hlavně by jsme měli zjistit jak je na tom Bella". Pronesl Billi. Rada se usnesla, že počkají co bude dál zatím se budou mít na pozoru kdyby Cullenovi chtěli podniknout nějaký útok. Já jsem tomu moc nevěřil ale copak jako patnáctiletý kluk můžu do něčeho mluvit. Bylo mi jasné, že ať je Edward naštvaný sebevíc neublížil by nikomu z lidí a Jacobovi taky ne věděl co k němu Bella cítí a že i přesto všechno co se stalo bude ho bránit a on jí nechtěl ublížit.Oheň a Led Kapitola 1. Nevydařená návštěva

14. září 2008 v 21:41 | Ivetk@ |  MF Oheň a Led

Kaoni smileysTak tohle je další část mojí povídky snad se vám bude líbit... Další část můžete pčekávat snad dostatečně brzo pokud teda vyšetřím nějaký čas...

S Edwardem jsme měli takovou dohodu, bude tolerovat moje návštěvy v La Push a já tam budu jezdit jen pokud bude mimo město. Nejhorší bylo že všechny moje návštěvy tam byli čím dál bolestivější ale nejen pro mě ale i pro Jacoba. Jacob nehodlal akceptovat moje rozhodnutí vzít si Edwarda, stát se upírem a vést s ním plnohodnotný vztah. Pro něj to bylo nemožné a odporné dokázala jsem ho pochopit byl vlkodlak pro něj byli upíři odporní ačkoliv Cullenovi byli jiní. Myslela jsem si že kvůli mně Jacob Edwardovi tak nějak odpustí a bude se k němu chovat snesitelněji. To byl ale omyl pokaždé když se ti dva potkali musel Edward zažívat opravdové peklo. Jacoba bavilo Edwarda mučit a tak si v paměti přehrával obrázky z oné noci kdy mě opustil. Pro Edwarda to muselo být nesnesitelné vidět pořád to co způsobil nedával na sobě nic znát ale Jacobův škodolibí úsměv mi vždy prozradil co se mu honí hlavou.
Moje poslední návštěva v La Push byla přímo katastrofální Edward chtěl Jacoba snad opravdu zabít jediné co mu bránilo bylo to že by musel opustit, když jsem ho potřebovala. Přijela jsem do La Push a šla přímo k Jacobovu domu už na mě čekal na verandě. Byla to moje první návštěva po jeho návratu. Edwardovi se nelíbilo, že tam jedu bál se Jacobovi reakce na pár posledních detailů týkajících se mojí přeměny. Usmíval se a já byla ráda, že ho zase vidím šťastného. "Ahoj Jacobe." "Ahoj Bello, konečně jsi tady už jsem myslel že ti to zakázal." Pronesl Jacob. Nasadila jsem kyselý výraz. "Moc dobře víš, že tohle už není pro Edwarda problém." Řekla jsem. Po našem přivítání jsme odešli na pláž. Všechno bylo jako předtím vším, v době kdy jsem za Jacobem jezdila, byli jsme zase ti přátelé jako dřív. Vzpomínali jsem na to co jsme zažili ani jeden z nás nechtěl mluvit o mojí nedaleké budoucnosti která měla co nevidět nastat a změnit tak naše životy a asi i zničit naše přátelství. Slunce začalo zapadat za obzor a já musela domů, pomalu jsme došli do vesnice a s mým odchodem se Jacob začal zajímat o moji budoucnost. "Jak to vůbec bude dál? Nesmí porušit smlouvu." Řekl Jacob. A tehdy jsem řekla ta slova která mě skoro stálo život. "Nakonec ani nebudeme muset porušit smlouvu, je to rozhodnutí z mojí vlastní vůle a rada moje rozhodnutí bude respektovat." Pronesla jsem klidně ale co se stalo potom se ke klidné reakci nedalo přirovnat. Netušila jsem, že Jacoba moje slova tak zasánou, věděl že se to stane, že mě Edward přemění, ale tohle jsem opravdu nečekala. Jacob ztuhl a jeho tělo se začalo třást a mě bylo jasné co bude následovat, odstoupila jsem od něj a uslyšela křik. Sethův křik. "Jacobe dost to nesmíš" křičel na něj. "Bello uteč." Ale na útěk už bylo moc pozdě. Jacob se přímo přede mnou přeměnil. Stála jsem před ohromným vlkem který nebyl zrovna v dobré náladě.

U školy

9. září 2008 v 17:17 | Ivetka |  Twilight Galerie

Bella

9. září 2008 v 17:02 | Ivetka |  Twilight Galerie